ویزیت 724 | سامانه نوبت دهی پزشکان 09141195341 09142889640
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. استفاده زیاد از الکل منجر به ترک‌های پوستی و خارش می‌شود

استفاده زیاد از الکل منجر به ترک‌های پوستی و خارش می‌شود

یک متخصص پوست و مو گفت: استفاده زیاد از الکل منجر به خشکی و ترک‌های پوستی و خارش می‌شود که با استفاده از مرطوب‌کننده‌ها برطرف خواهد شد.
دکتر حمید رشنو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این روزها تعداد زیادی از بیمارانی که به ما مراجعه می‌کنند بر اثر شست‌وشوی زیاد با مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده و الکل دچار عارضه خشکی پوست و خارش دست شدند.
وی گفت: طبیعی است با وضعیت بیماری مسری کرونا اولویت با رعایت بهداشت و جلوگیری از سرایت این بیماری بوده و چاره‌ای جز شستن مکرر دست‌ها نداریم و خشکی پوست وجود دارد.
این متخصص پوست و مو اضافه کرد: برای جلوگیری از خشکی و خارش و ترک پوست نیاز است که از صابون‌های جامد و ملایم‌تری نظیر گلیسیرین استفاده شود.
رشنو با بیان اینکه توصیه می‌شود به افراد که پس از شستشوی دست‌ها آنها را خشک و از کرم مرطوب‌کننده به مقدار کافی استفاده شود، عنوان کرد: حتی‌الامکان به‌منظور جلوگیری از شست‌وشوی بیشتر از دستکش‌های یک‌بارمصرف استفاده شود.

وی در مورد استفاده از الکل برای ضدعفونی دست‌ها گفت: الکل به پوست نفوذ می‌کند و نیاز است که از الکل‌های اتانول و طبی استفاده شود.
این متخصص اظهار کرد: استفاده از الکل متانول و صنعتی توصیه نمی‌شود چرا که جذب پوست شده و به‌مرور منجر به کوری و مسمومیت‌ها می‌شود.
رشنو بیان کرد: الکل متانول به‌ویژه در کودکان که پوست حساس‌تری دارند بیشتر جذب شده و منجر به مسمومیت شدید می‌شود که بهتر است از الکل اتانول استفاده شود.
وی یادآور شد: استفاده زیاد از الکل منجر به خشکی و ترک‌های پوستی و خارش می‌شود که با استفاده از مرطوب‌کننده‌ها برطرف خواهد شد.

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید